Yhteystiedot

Vesihuoltolaitos
Teollisuustie 6 A
65610 Mustasaari

Asiakaspalvelumme on avoinna:

Maanantai–torstai klo 8.00–11.00 ja 12.30–15.00
Perjantai klo 8.00–11.00 ja 12.30–14.00

Vikailmoitukset työaikana:

Mats Lall
Puh. 050 696 13

Tor-Erik Heir
Puh. 050 591 9107

Vikailmoitukset työajan ulkopuolella:

Mantereella 050 380 2020
Raippaluoto–Björköby–Köklot 044 727 7355 tai 044 727 7329

Vesihuoltopäällikkö

Allan Heir
Puh. 050 696 15
allan.heir@mustasaari.fi

Johtoverkostot, kartat

Mittausteknikko
Patrik Bondas
Puh. 050 690 24
patrik.bondas@mustasaari.fi

Liittymiset, kaivuutyöt, kunnossapito, mittariasennukset yms.

Työnjohtaja
Mats Lall
Puh. 050 696 13
mats.lall@mustasaari.fi

Liittymissopimukset, liittymiset viemäriverkkoon

Työnjohtaja
Johanna Santamäki
Puh. 050 591 9106
johanna.santamaki@mustasaari.fi

Laskutus, omistajavaihdokset

Toimistosihteeri
Nina Martin
Puh. 050 696 14
nina.martin@mustasaari.fi

Toimistosihteeri
Maria Mannil
Puh. 050 518 1204
maria.mannil@mustasaari.fi

Vesimittarilukemat

Toimistosihteeri
Maria Mannil
Puh. 050 518 1204
maria.mannil@mustasaari.fi

Veden- ja jätevedenpuhdistamot, pumppaamot, vikailmoitukset työaikana

Laitoshoitaja
Tor-Erik Heir
Puh. 050 591 9107
tor-erik.heir@mustasaari.fi

Björkön vedenpudistamo

Vesilaitoksenhoitaja
Tomas Nord
Puh. 044 727 7355
tomas.nord@mustasaari.fi