Vesihuoltolaitos

Vattentjänstverket

Yhteystiedot

Vesihuoltolaitos
Teollisuustie 6 A
65610 Mustasaari

Asiakaspalvelumme on avoinna:

Maanantai–torstai klo 8.00–11.00 ja 12.30–15.00
Perjantai klo 8.00–11.00 ja 12.30–14.00

Vikailmoitukset työaikana:

Tor-Erik Heir
Puh. 050 591 9107

Vikailmoitukset työajan ulkopuolella:

Mantereella 050 380 2020
Raippaluoto–Björköby–Köklot 044 727 7355 tai 044 727 7329

Vesihuoltopäällikkö
Allan Heir
Puh. (06) 327 7190 tai 050 69 615
allan.heir@mustasaari.fi

Johtoverkostot, kartat

Mittausteknikko
Patrik Bondas
Puh. (06) 327 7369 tai 050 69 024
patrik.bondas@mustasaari.fi

Liittymiset, kaivuutyöt, kunnossapito, mittariasennukset yms.

Työnjohtaja
Dan Antell
Puh. 050 69 613
dan.antell@mustasaari.fi

Liittymissopimukset, liittymiset viemäriverkkoon

Työnjohtaja
Johanna Santamäki
Puh. 050 591 9106
johanna.santamaki@mustasaari.fi

Laskutus, omistajavaihdokset

Toimistosihteeri
Nina Martin
Puh. (06) 327 7188
nina.martin@mustasaari.fi

Toimistosihteeri
Maria Mannil
Puh. 050 518 1204
maria.mannil@mustasaari.fi

Vesimittarilukemat

Toimistosihteeri
Maria Mannil
Puh. 050 518 1204
maria.mannil@mustasaari.fi

Veden- ja jätevedenpuhdistamot, pumppaamot, vikailmoitukset työaikana

Laitoshoitaja
Tor-Erik Heir
Puh. 050 591 9107
tor-erik.heir@mustasaari.fi

Björkön vedenpudistamo

Vesilaitoksenhoitaja
Tomas Nord
Puh. (06) 352 4108 tai 044 727 7355
tomas.nord@mustasaari.fi